Potęgujemy rozwój
Doradztwo w zakresie projektów unijnych

Ponad 6,5 mln dotacji unijnych na innowacyjne rozwiązania w polskiej turystyce dzięki Najda Consulting! 100% skuteczności w konkursie dla sektora turystycznego w województwie zachodniopomorskim

Z przyjemnością informujemy o  decyzji  Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego dotyczącej zwiększenia alokacji w ramach konkursu nr RPZP.01.05.00-IZ.00-32-006/19. W wyniku zwiększenia alokacji dofinansowanie otrzymało kolejnych 10 projektów  z branży turystycznej – w tym dwa przygotowane przez firmę Najda Consulting.  W wyniku pierwszego rozstrzygnięcia konkursu 5 projektów, które przygotowała firma Najda Consulting otrzymało dofinansowanie w wysokości 10,2 mln zł.  Dzięki dodatkowej alokacji, na liście zakwalifikowanych wniosków znalazły się wszystkie projekty przygotowane przez firmę Najda Consulting. 

Dwa projekty, które aktualnie uzyskały dofinansowanie:

 • „Budowa innowacyjnego centrum wodnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przez Hotele Gorzelanny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa w Dźwirzynie” – Całkowita wartość projektu: 10 207 552,53 zł; dofinansowanie w ramach RPO WZ: 3 999 741,99 zł.

Innowacyjne centrum wodne jest częścią unikatowego na skalę Polski obiektu hotelowo – apartamentowego „Hotel i Apartamenty Gorzelanny” w Dźwirzynie. Firma Najda Consulting sp. z o.o. sp.k.  podpisała w zeszłym roku kontrakt na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla tego projektu o całkowitej wartości ponad 50 mln zł. 

 • „Stworzenie nowatorskiej, opartej na innowacyjnych rozwiązaniach oferty turystycznej: electric hydrofoil surfboard w VITAL MOOR TUR Sp. z o.o” realizowany przez przedsiębiorstwo “VITAL-MOOR-TUR” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Całkowita wartość projektu: 5 716 700,36 zł; dofinansowanie w ramach RPO WZ:  2 524 947,29 zł.

Pełny opis projektów znajduje się poniżej.

Hotele Gorzelanny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

Projekt pn. „Budowa innowacyjnego centrum wodnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przez Hotele Gorzelanny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa w Dźwirzynie” otrzymał 71 pkt. i zajął 15 miejsce w konkursie.

Całkowita wartość projektu to 10 207 552,53 zł; z czego dofinansowanie w ramach RPO WZ wyniesie                       3 999 741,99 zł.

W ramach projektu planowane jest przede wszystkim utworzenie nowoczesnego kompleksu wodnego, który jako pierwszy w Polsce będzie posiadał zjeżdżalnię wodną oraz nurkowanie w basenie oparte o wirtualną rzeczywistość (VR). Osoby korzystające z tej infrastruktury będą zakładały gogle wirtualnej rzeczywistości, które dzięki sztucznej inteligencji zapewnią niepowtarzalne przeżycia podczas  zjazdu.

Nurkowanie w basenie oparte o wirtualną rzeczywistość (VR)

Nurkowanie w basenie oparte o wirtualną rzeczywistość (VR)

Osoby korzystające ze zjeżdżalni zakładają gogle wirtualnej rzeczywistości podczas  zjazdu

Projekt obejmuje utworzenie następującej infrastruktury:

 1. Centrum basenowe z:
 • otwartym tarasem przy zespole basenowym;
 • innowacyjną zjeżdżalnią z osprzętem do wirtualnej rzeczywistości wraz z wieżą startową oraz zespołem basenowym wyposażonym m.in. w innowacyjne gogle VR do nurkowania, 2 szt. jacuzzi, wody plac zabaw dla dzieci, zespół szatniowy z toaletami;
 • sauną suchą; sauną mokrą;
 • zespołem gabinetów masażu.
 1. Basen zewnętrzny
 2. Sala fitness
 3. Kręgielnia
 4. Umiejscowiony na zewnątrz kompleksu przystanek dla rowerzystów – dzięki lokalizacji obiektu na międzynarodowej trasie prowadzącej wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego
 5. Zespół boisk do piłki nożnej, tenisa ziemnego, badmintona i siatkówki
 6. Urządzenia fotowoltaiczne do produkcji ekologicznej energii

Powyższa infrastruktura będzie połączona z całym kompleksem innowacyjną – tzw. leniwą rzeką – rodzajem basenu z nurtem łączącym poszczególne budynki i strefy chillout. Całość utworzy unikatowy kompleks  hotelowo – apartamentowy „Hotel i Apartamenty Gorzelanny”. W projekcie tym o wartości ponad 50 mln zł  Najda Consulting sp. z o.o. sp.k pełni funkcję Inżyniera Kontraktu.

Kompleks  hotelowo – apartamentowy „Hotel i Apartamenty Gorzelanny” – tzw. leniwa rzeka

Jako Inżynier Kontraktu dla tego projektu  byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie konkursu na wybór biura projektowego, weryfikację przedkładanych  przez architektów ekspertyz technicznych oraz  koncepcji projektowych. Dodatkowo odpowiadaliśmy za przygotowanie umowy i warunków kontraktowych na przygotowanie projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego oraz umowy przedwstępnej sprzedaży apartamentów, umowy rezerwacyjnej, umowy najmu.

Aktualnie, jako Inżynier Kontraktu weryfikujemy projekt budowlany i wykonawczy oraz stoimy przed zadaniem wyłonienia Generalnego Wykonawcy robót oraz nadzoru inwestorskiego nad budową tego niepowtarzalnego obiektu.

Kompleks  hotelowo – apartamentowy „Hotel i Apartamenty Gorzelanny”

Budynek hotelowy w kompleksie  „Hotel i Apartamenty Gorzelanny”

Pełną ofertę apartamentów można obejrzeć na: https://www.gorzelanny.pl/apartamenty-dzwirzyno/

 

VITAL MOOR TUR Sp. z o.o

Projekt pn. „Stworzenie nowatorskiej, opartej na innowacyjnych rozwiązaniach oferty turystycznej: electric hydrofoil surfboard w VITAL MOOR TUR Sp. z o.o” Projekt uzyskał 70,5 pkt. i uplasował się na 19 miejscu listy rankingowej.

Całkowity koszt wyniesie 5 716 700,36 zł natomiast wartość dofinansowania wyniesie 2 524 947,29 zł.

Przedmiotem projektu jest budowa nowego obiektu hotelowego w celu wprowadzenia na rynek polski i europejski innowacyjnego produktu turystycznego oraz poszerzenie bazy noclegowej. Dzięki zakupionemu wyposażeniu VITAL MOOR TUR Sp. z o.o  będzie mogła wprowadzić innowacyjny produkt turystyczny: hydrofoliowe deski elektryczne. Projekt będzie realizowany w miejscowości Połczyn-Zdrój.

Innowacyjny produkt turystyczny: hydrofoliowe deski elektryczne

Innowacyjny produkt turystyczny: hydrofoliowe deski elektryczne

VITAL MOOR TUR Sp. z o.o w ramach projektu zakupi niedostępne na Polskim rynku hydrofoliowe deski surfingowe. Są to deski, które pozwalają nawet amatorowi poczuć się jak na prawdziwej desce surfingowej. Produkt jest w pełni ekologiczny – zastosowane w produkcji komponenty są specjalnie stworzone dla urządzeń działających w środowisku wodnym, są przyjazne i nieszkodliwe środowisku naturalnemu.

Wdrożony w ramach projektu produkt innowacyjny i unikatowy na skalę europejską przyczyni się także do uatrakcyjnienia produktu sieciowego jakim są spływy rzeką Drawą. Dodatkowo stanie się on atrakcją dla turystów odwiedzających pobliski Drawski Park Krajobrazowy.

Podsumowanie konkursu nr RPZP.01.05.00-IZ.00-32-006/19 dla branży turystycznej

W tym samym konkursie dzięki współpracy z Najda Consulting, wcześniejsze wsparcie dotacyjne  uzyskało 5 projektów. Wsparcie to wyniosło  10,2 mln zł  – więcej o tych inwestycjach pisaliśmy na naszej stronie:

https://najdaconsulting.pl/ponad-5-mln-zl-dofinansowania-unijnego-dla-naszych-klientow-na-projekty-turystyczne/

https://najdaconsulting.pl/kolejne-dofinansowania-unijne-dla-naszych-klientow-na-projekty-turystyczne/

Łącznie w konkursie nr RPZP.01.05.00-IZ.00-32-006/19 pozyskaliśmy dla naszych siedmiu klientów dofinansowanie w wysokości 16,7 mln zł!

Gratulujemy naszym klientom pozyskania dofinansowania na realizację tych innowacyjnych inwestycji – nie tylko w skali naszego regionu, ale i Polski.

 

PREZENTACJE NASZYCH PROJEKTÓW

Obejrzyj projekty unijne, które pozyskaliśmy dla klientów oraz inwestycje, którymi zarządzaliśmy i prowadziliśmy nadzór inwestorski