Potęgujemy rozwój
Doradztwo w zakresie projektów unijnych

Unikatowy obiekt hotelowo – apartamentowy w Dźwirzynie

W zeszłym roku firma Najda Consulting sp. z o.o. sp.k.  podpisała prestiżowy kontrakt na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla projektu o wartości 50 mln zł. Mowa tutaj o unikatowym w skali Polski kompleksie  hotelowo – apartamentowym „Gród Piastów” w Dźwirzynie.

Niespotykany do tej pory w kraju projekt wypracowany przez architektów wyłonionych przez Najda Consulting obejmuje m.in.: leniwą rzekę – czyli rodzaj basenu z nurtem łączącym poszczególne budynki, strefy chillout – miejsca relaksu nad wodą oraz jedyną w Polsce wirtualną zjeżdżalnię wykorzystująca technologię VR – rozszerzonej rzeczywistości.

Zapraszamy na wirtualny spacer po tym wyjątkowym kompleksie, który jest współtworzony przez firmę Najda Consulting.

Formalnie firma Najda Consulting sp. z o.o. sp.k.  rozpoczęła pracę nad projektem 5 grudnia 2019. Od tego dnia trwały bardzo intensywne działania.

„Jako zespół Inżyniera Kontraktu byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie konkursu na wybór biura projektowego, które zaprojektuje realizowaną inwestycję. Po zaproszeniu do udziału w konkursie siedmiu biur projektowych i złożeniu przez te biura ofert zaprosiliśmy trzy najlepsze z nich do finalnych rozmów i negocjacji” – powiedział Prezes Najda Consulting sp. z o.o. sp. k – Andrzej Najda. Inwestor finalnie zdecydował się na biuro projektowe IDS sp. z o.o. ze Szczecina.

🔵 Kolejnym etapem prac za który była odpowiedzialna firma Najda Consulting Sp. z o.o. Sp.k. i zespół Inżyniera Kontraktu było:

➡️ weryfikacja przedłożonej przez architektów ekspertyzy technicznej i opinii przeciwpożarowej,

➡️ weryfikacja przedkładanych przez architektów do zaopiniowania koncepcji projektowych.

🔵 Dodatkowo Zespół Inżyniera Kontraktu odpowiedzialny był w tym okresie również za przygotowanie dla Inwestora następujących dokumentów:

➡️ opracowanie umowy i warunków kontraktowych na przygotowanie zweryfikowanej koncepcji projektowej, projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego,

➡️ przygotowanie umowy przedwstępnej sprzedaży apartamentów, umowy rezerwacyjnej, umowy najmu.

🔵 Zespół Inżyniera Kontraktu  po zapoznaniu się z merytoryką przedstawianych propozycji rekomendował Inwestorowi optymalne rozwiązania. W wyniku tych wszystkich prac w dniu 9 marca zostały zaakceptowane przez Inwestora wszystkie rozwiązania.

Dzięki intensywnej pracy i wykonaniu wyżej opisanych zadań w krótkim okresie czasu, Inwestor w  dniu 10 marca 2020 roku ruszył oficjalnie z przedsprzedażą apartamentów. Pełną ofertę apartamentów można obejrzeć na: https://www.gorzelanny.pl/apartamenty-dzwirzyno/

Informacje o inwestycji:

INWESTYCJA – 128 apartamentów i 37 pokoi w hotelu ****

LOKALIZACJA – Dźwirzyno, 10 km od Kołobrzegu

TEREN INWESTYCJI  – 3 hektary położony bezpośrednio przy jeziorze Resko Przymorskie, 600 m od morza Bałtyckiego

CHARAKTERYSTYKA:

  • kompleks – 8 budynków apartamentowych o standardzie premium o kameralnym charakterze rozlokowanych wśród basenów i tworzących unikalną enklawę relaksu
  • budynek hotelowy – w standardzie **** zapewniający wyjątkowy komfort dla gości

o   duża strefa SPA: basen zewnętrzny, baseny wewnętrzne, sauny, jacuzzi, gabinety zabiegowe, jedyna w Polsce wirtualna zjeżdżalnia.

o   restauracje oraz bary

o   sale zabaw dla dzieci

o   kręgielnia

o   siłownia

Nasze plany na kolejne miesiące w ramach pełnienia funkcji Inżyniera Kontraktu dla tego projektu:

  1. Weryfikacja projektu budowlanego który aktualnie opracowywany jest przez biuro projektowe
  2. Weryfikacja projektu wykonawczego który zostanie przygotowany przez biuro projektowe
  3. Wybór Generalnego Wykonawcy robót
  4. W IV kwartale 2020 roku wejście na plac budowy

Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć, jak będzie wyglądała ta unikatowa inwestycja:

Przeczytaj także:

Najda Consulting jako Inżynier Kontraktu z prestiżowym zleceniem o wartości inwestycji 50 mln zł na przebudowę ośrodka wczasowego „Gród Piastów” w Dźwirzynie

PREZENTACJE NASZYCH PROJEKTÓW

Obejrzyj projekty unijne, które pozyskaliśmy dla klientów oraz inwestycje, którymi zarządzaliśmy i prowadziliśmy nadzór inwestorski