Potęgujemy rozwój
Doradztwo w zakresie projektów unijnych

O firmie

Firma Najda Consulting działa od 2004 roku na rynku usług konsultingowych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz szerokiej kadrze specjalistów mamy na swoim koncie szereg pomyślnie zrealizowanych projektów oraz pozyskanych dotacji unijnych z Unii Europejskiej.

Dotacje unijne, które pozyskaliśmy dla naszych klientów

Do tej pory zrealizowaliśmy 279 projektów, w tym:

 • 126 projekty dla samorządów gminnych,
 • 107 projektów dla przedsiębiorców,
 • 17 projektów dla organizacji pozarządowych, instytucji kultury, kościołów
 • 29 projektów szkoleniowych.

Rozliczyliśmy 163 projektów a wartość ich wyniosła 448 604 889,83 PLN:

 • dla samorządów gminnych rozliczyliśmy 79 projektów,
 • dla przedsiębiorców rozliczyliśmy 49 projektów,
 • dla organizacji pozarządowych, instytucji kultury, kościołów rozliczyliśmy 9 projektów,
 • dla projektów szkoleniowych w tym okresie rozliczyliśmy 26.

Dotacje unijne  – wartość dofinansowania

Wartość dofinansowania jaką pozyskaliśmy dla naszych klientów wyniosła 710 497 136,56 PLN:

 • wartość dofinansowania dla projektów zrealizowanych dla samorządów gminnych – 379 573 732,66 PLN,
 • wartość dofinansowania dla projektów realizowanych przez przedsiębiorców – 257 258 275 949,55 PLN,
 • wartość dofinansowania dla projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe, instytucje kultury, kościoły – 62 449 050,10 PLN,
 • wartość dofinansowania na projekty szkoleniowe – łączna kwota 10 198 404,25 PLN.

Wartość projektów które zostały powierzone naszej firmie do realizacji wyniosła 1 296 937 650,77 PLN

 

Najda Consulting to także usługi nadzoru inwestorskiego

Od początku swojej działalności wyspecjalizowaliśmy się w przygotowaniu i zarządzaniu inwestycjami infrastrukturalnymi dla jednostek samorządu terytorialnego oraz realizacji projektów inwestycyjnych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Nasza oferta obejmuje:

   1. Doradztwo w zakresie projektów unijnych i dotacji unijnych
   2. Finansowanie inwestycji
   3. Obsługa inwestorów
   4. Realizacja projektów szkoleniowych
   5. Zarządzanie projektami

Zrealizowanie tak wielu kluczowych projektów pozwoliła nam na zdobycie pozycji lidera w branży konsultingowej. A powierzenie naszej firmie tak prestiżowych projektów świadczy o ogromnym zaufaniu jakim obdarzyli nas nasi partnerzy.

Projekty zrealizowane dzięki dotacjom unijnym

Wśród najważniejszych projektów zrealizowaliśmy:

 • Miasto i Gmina Międzyzdroje projekt pn.: „Wprowadzenie nowej formy turystycznego zagospodarowania Promenady Gwiazd w Międzyzdrojach” – wartość inwestycji 23 mln zł
 • Gmina Rewal projekt pn.: „Rewitalizacja zabytkowej linii nadmorskiej kolei wąskotorowej w Gminie Rewal – remont budynków i budowli wraz z zagospodarowaniem terenu” – wartość inwestycji 41 mln zł
 • Miasto i Gmina Stargard Szczeciński projekt pn.: „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Stargardzie Szczecińskim”. Inwestycja dotyczyła uzbrojenia terenów Parku Nowoczesnych Technologii objętych specjalną strefą ekonomiczną po byłym lotnisku w Kluczewie, gdzie powstała m.in. fabryka opon firmy Bridgestone – wartość projektu 35 mln zł
 • Mars Most Brdowski sp. z o.o projekt pn.: „Połączenie mostowo-drogowe w celu skomunikowania terenów inwestycyjnych Gryfia Biznes Park”. Inwestycja realizowana na terenach byłej Stoczni Szczecińskiej dotyczy skomunikowania specjalnej strefy ekonomicznej na wyspie Gryfia, gdzie budowana jest przez koncern Bilfinger Crist Offshore fabryka, która będzie produkowała podstawy do elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w obszarach morskich – wartość projektu 38 mln zł.
 • Muzeum Narodowe w Szczecinie projekt pn.: „Budowa Pawilonu Wystawowego służącego celom „Centrum Dialogu Przełomy”. Inwestycja dotyczy powstania na placu Solidarności w Szczecinie budynku nowego muzeum przedstawiającego historię Szczecina i Pomorza Zachodniego w latach 1945-1990 – wartość inwestycji 24 mln zł. Zobacz nasz krótki materiał filmowy z przebiegu inwestycji: Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie

Nagrody i wyróżniania dla Najda Consulting

Nasze osiągnięcia zostały dostrzeżone przez instytucje, które przyznały nam następujące nagrody i wyróżnienia – m.in za skuteczne pozyskiwanie dotacji unijnych: 

 • I miejsce w Konkursie Gospodarczym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii Usługa Roku 2011
 • I miejsce w konkursie Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju 2011r w dwóch kategoriach: Innowacyjna Firma oraz Dynamicznie Rozwijająca się firma. Dodatkowo zdobyliśmy wyróżnienie w ogólnopolskiej edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju w kategorii Innowacyjna Firma jako jedna z trzech najlepszych w kraju.
 • I miejsce w konkursie Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju 2012r w kategorii Innowacyjna Firma. Dodatkowo zdobyliśmy wyróżnienie w ogólnopolskiej edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju w kategorii Innowacyjna Firma jako jedna z trzech najlepszych w kraju.
 • wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Szczecin za 2010r w kategorii mikroprzedsiębiorca.

Najda Consulting w rankingu firm doradczych

Od paru lat firma Najda Consulting jest też wysoko klasyfikowana w rankingu najskuteczniejszych firm doradczych w Polsce, który przygotowuje dwumiesięcznik Fundusze Europejskie co niewątpliwie świadczy o naszej skuteczności.

Dlaczego warto nas wybrać?

Warto na nas postawić, bowiem cechuje nas skuteczność, doświadczenie w wielu dziedzinach gospodarki, indywidualne podejście do klienta oraz doświadczony zespół specjalistów.

najda-banerek-portfolio-nc