Potęgujemy rozwój
Doradztwo w zakresie projektów unijnych

100% skuteczności Najda Consulting w konkursie dla branży stoczniowej!

Z przyjemnością informujemy, że firma Najda Consulting pozyskała dofinansowanie unijne dla trzech projektów z branży stoczniowej w ramach konkursu, który został przeprowadzony z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji, Typ projektu: Innowacyjne inwestycje przedsiębiorstw.

G + K Steelcon sp. z o.o.

Projekt firmy G + K STEELCON Sp. z o.o. pod nazwą „Wzrost konkurencyjności G + K Steelcon
Sp. z o.o.” uzyskał II miejsce w konkursie z wynikiem 83,5 pkt. Wartość inwestycji wyniosła 1.132.850 zł natomiast kwota dofinansowania wyniosła 509 782,50 zł.

Przedmiotem projektu jest zakup sprzętu charakteryzującego się wysoką wydajnością i powtarzalnością w zakresie obróbki krawędzi oraz wysoką wydajnością spawania, umożliwiającego mechanizację procesu spawania jak również stosowania spawarek z wysoko rozwiniętą elektroniką umożliwiającą zmniejszenie ilości wprowadzanego ciepła do spoiny. Dzięki realizacji projektu możliwy jest pełen proces realizacji konieczny do wytworzenia sekcji jednostek pływających.

Firma G + K Steelcon sp. z o.o. zajmuje się między innymi budową stalowych kadłubów megajachtów. Budowane kadłuby ważą ponad 500 ton i mają około 80 m długości. Proces budowy realizowany jest w Szczecinie na terenach stoczniowych, gdzie następuje wodowanie kadłubów na pochylni Wulcan.


Zobacz inny nasz projekt związany z branżą stoczniową zrealizowany dla firmy Bilfinger Mars Offshore Sp. z o.o: Prace rozwojowe nad demonstratorem standardowego Jacketa wykorzystywanego jako fundament w morskiej energetyce wiatrowej


Phoenix Poland Sp. z o.o. Sp. komandytowa

Projekt dla firmy Phoenix Poland Sp. z o.o. Sp. k. pod nazwą „Wdrożenie innowacyjnych usług przez przedsiębiorstwo Phoenix Poland Sp. z o.o. Sp. k. w sektorze budownictwa okrętowego” uzyskał IV miejsce w konkursie z wynikiem 76,5 pkt. Wartość inwestycji wyniosła 878.835 zł natomiast kwota dofinansowania wyniosła 392 975,00 zł.

Projekt polega na zakupie nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz specjalistycznych oprogramowań do świadczenia innowacyjnych usług w zakresie usług. Wprowadzana dzięki realizacji projektu usługa jest unikatowa na rynku polskim i światowym, ponieważ wprowadza nową jakość automatyzacji niektórych procesów dla silników i hydraulicznych tulei cylindrowych na statkach na całym świecie.


Przeczytaj o naszym projekcie Od Stażysty do Specjalistydzięki któremu bezrobotni uzyskali możliwość zatrudnienia w sektorze stoczniowym.


Kilwater Sp. z o.o. Sp. komandytowa

Projekt dla firmy Kilwater Sp. z o.o. Sp. k. pod nazwą „Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów rurarskich na statkach przez Kilwater Sp. z o.o. Sp. k „ uzyskał dofinansowanie w wysokości 963.900,00 zł, natomiast wartość inwestycji wyniosła 1.185.597,00 zł.

Przedmiotem projektu jest zakup środków trwałych, dzięki którym możliwe będzie wytwarzanie znacząco udoskonalonych systemów rurarskich na statkach poprzez zastosowanie innowacyjnej techniki gięcia. Firma po realizacji inwestycji będzie cechowała się zwiększonymi możliwościami technicznymi prefabrykacji, mniejszą awaryjnością systemów poprzez zastosowanie techniki gięć zamiast tradycyjnego spawania, zwiększoną konkurencyjnością poprzez skrócenie czasu prefabrykacji.

Zakres działalności firmy Kilwater sp. z o.o. sp. k to w szczególności produkcja, przebudowy, naprawy, projektowanie systemów rurarskich na statkach nowo budowanych oraz tym poddawanym remontom. Profil działalności obejmuje projektowanie instalacji, wykonanie instalacji paliwowych, balastowych, hydraulicznych dla armatorów polskich i zagranicznych.

Serdecznie gratulujemy naszym klientom i życzmy powodzenia w dalszej realizacji inwestycji!

PREZENTACJE NASZYCH PROJEKTÓW

Obejrzyj projekty unijne, które pozyskaliśmy dla klientów oraz inwestycje, którymi zarządzaliśmy i prowadziliśmy nadzór inwestorski